Licensed to: Waynesfield-Goshen High School
04/15/2021 - 04/15/2021
Meet Scores
MALE TEAM SCORES 1 WAPAKONETA 7170 91.000 2 WAYNESFIELD-GOSHEN 7200 37.000 FEMALE TEAM SCORES 1 WAPAKONETA 7170 100.000 2 WAYNESFIELD-GOSHEN 7200 19.000
Event 2 BOYS 4x800m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 WAYNESFIELD-GOSHEN A
WAYNESFIELD-GOSHEN
11:46.39
Event 3 GIRLS 100m Hurdles
! JH STADIUM:Aspen Rose USV 16.50
NAME
GR
TEAM
TIME
1 ADDISON SMITH
WAPAKONETA
19.08
2 AUTUMN MCGUE
WAPAKONETA
19.41
3 LACEY YOAKAM
WAPAKONETA
22.02
4 CAROLINE FISHER
WAPAKONETA
23.27
5 ELLA KOHLER
WAPAKONETA
25.34
Event 4 BOYS 110m Hurdles
! JH STADIUM:Dyonte' Parker Perry 15.59
NAME
GR
TEAM
TIME
1 LANE STEINKE
WAYNESFIELD-GOSHEN
17.81
2 NIK HUNTER
WAPAKONETA
19.00
3 BRADEY MILLER
WAYNESFIELD-GOSHEN
21.17
Event 5 GIRLS 100m Dash
! JH STADIUM:Lindsey Magoteaux Lehman Catholic 12.74
NAME
GR
TEAM
TIME
1 PAIGE OLBERDING
WAPAKONETA
13.64
2 PAISON PRESTON
WAPAKONETA
14.30
3 SARAH KOHLER
WAPAKONETA
14.77
4 ALEAH RUPPERT
WAPAKONETA
15.61
5 LAYLA BURNFIELD
WAPAKONETA
16.35
6 CALLI WIBLEY
WAPAKONETA
16.46
7 LACEY YOAKAM
WAPAKONETA
16.52
8 MADDY MAY
WAPAKONETA
16.83
9 LIBERTY GLASER
WAYNESFIELD-GOSHEN
17.33
10 EMMA STEDKE
WAPAKONETA
18.00
11 KARLEIGH COPELAND
WAYNESFIELD-GOSHEN
19.24
12 ADDI FAULDER
WAYNESFIELD-GOSHEN
20.80
Event 6 BOYS 100m Dash
! JH STADIUM:Austin Sloan USV 11.38
NAME
GR
TEAM
TIME
1 BRADY SCHAUB
WAPAKONETA
13.33
2 ISAIAH PYLES
WAPAKONETA
13.46
3 ERIC RUMPF
WAPAKONETA
13.55
4 COOPER MYERS
WAPAKONETA
13.60
5 CALEB WACHAUF
WAPAKONETA
13.63
6 EVAN DANAHER
WAPAKONETA
13.74
7 KOLTON WEBB
WAYNESFIELD-GOSHEN
14.45
8 TONY LIMON
WAPAKONETA
14.56
9 AUSTIN MULLINS
WAPAKONETA
14.59
10 NOAH BISHOP
WAPAKONETA
14.68
11 NOAH CHANTHASIT
WAPAKONETA
14.78
12 DYLAN NAGEL
WAPAKONETA
15.35
13 TY MUSTON
WAPAKONETA
15.75
14 LOGAN FERRIS
WAPAKONETA
15.96
15 MICAH JUMP
WAPAKONETA
17.74
Event 9 GIRLS 1600m Run
! JH STADIUM:Taylor Spencer Waynesfield-Goshen 5:26.28 05/03/2018
NAME
GR
TEAM
TIME
1 KENZIE SCHNEIDER
WAPAKONETA
6:50.37
2 ABBY DULEBOHN
WAYNESFIELD-GOSHEN
6:59.66
3 CHLOE FRYE
WAYNESFIELD-GOSHEN
7:08.62
Event 10 BOYS 1600m Run
! JH STADIUM:Braden Yingst Perry 4:54.52
NAME
GR
TEAM
TIME
1 AIDEN GALLASPIE
WAPAKONETA
5:51.38
2 HAYDEN SELL
WAPAKONETA
6:12.09
3 JAYDEN DUVERNAY
WAYNESFIELD-GOSHEN
6:19.51
4 REED MILLER
WAPAKONETA
6:19.65
5 MASON STEINKE
WAPAKONETA
6:29.09
6 DYLAN NAGEL
WAPAKONETA
6:38.61
Event 11 GIRLS 4x100m Relay
! JH STADIUM: Fairbanks 55.68
NAME
TEAM
TIME
1 WAPAKONETA A
WAPAKONETA
56.60
2 WAYNESFIELD-GOSHEN A
WAYNESFIELD-GOSHEN
1:19.57
Event 12 BOYS 4x100m Relay
! JH STADIUM: Lehman Catholic 49.14
NAME
TEAM
TIME
1 WAPAKONETA A
WAPAKONETA
54.68
2 WAYNESFIELD-GOSHEN A
WAYNESFIELD-GOSHEN
59.94
Event 13 GIRLS 400m Dash
! JH STADIUM:Alanna O'Leary Lehman Catholic 1:01.59
NAME
GR
TEAM
TIME
1 GABBY MULLER
WAPAKONETA
1:07.63
2 ALAINA AULT
WAPAKONETA
1:12.95
3 LEXIE STUMP
WAYNESFIELD-GOSHEN
1:14.92
4 PAIGE OLBERDING
WAPAKONETA
1:15.67
5 MADELINE LITTLE
WAPAKONETA
1:20.12
6 KYLIE BEHR
WAPAKONETA
1:21.22
7 EMMA STEDKE
WAPAKONETA
1:29.29
8 LIBERTY GLASER
WAYNESFIELD-GOSHEN
1:29.66
9 CAROLINE FISHER
WAPAKONETA
1:31.74
Event 14 BOYS 400m Dash
! JH STADIUM:Wesley Godfrey Perry 54.53
NAME
GR
TEAM
TIME
1 WYATT BUELL
WAPAKONETA
1:05.30
2 NOAH DOTSON
WAYNESFIELD-GOSHEN
1:12.18
3 REED MILLER
WAPAKONETA
1:14.76
4 AVIN SANPIETRO
WAYNESFIELD-GOSHEN
1:32.25
Event 7 GIRLS 4x200m Relay
! JH STADIUM: WG 1:58.02
NAME
TEAM
TIME
1 WAPAKONETA A
WAPAKONETA
2:11.13
2 WAYNESFIELD-GOSHEN A
WAYNESFIELD-GOSHEN
2:21.24
Event 8 BOYS 4x200m Relay
! JH STADIUM: Hardin Northern 1:44.90
NAME
TEAM
TIME
1 WAPAKONETA A
WAPAKONETA
1:59.96
2 WAYNESFIELD-GOSHEN A
WAYNESFIELD-GOSHEN
2:38.14
Event 41 GIRLS 200m Hurdles
! JH STADIUM:Ella Monnin Lehman Catholic 30.27
NAME
GR
TEAM
TIME
1 SHAELYNN VARNO
WAPAKONETA
36.57
2 AUTUMN MCGUE
WAPAKONETA
37.00
3 ADDISON SMITH
WAPAKONETA
37.38
Event 42 BOYS 200m Hurdles
! JH STADIUM:Jack Herbst Fairbanks 26.50
NAME
GR
TEAM
TIME
1 LANE STEINKE
WAYNESFIELD-GOSHEN
30.20
2 NIK HUNTER
WAPAKONETA
32.55
3 ISAIAH PYLES
WAPAKONETA
32.89
4 NOAH CHANTHASIT
WAPAKONETA
35.12
Event 17 GIRLS 800m Run
! JH STADIUM:Taylor Spencer Waynesfield-Goshen 2:33.29 05/03/2018
NAME
GR
TEAM
TIME
1 GABBY MULLER
WAPAKONETA
2:46.18
2 KENZIE SCHNEIDER
WAPAKONETA
3:07.77
3 KYLIE BEHR
WAPAKONETA
3:20.65
Event 18 BOYS 800m Run
! JH STADIUM:Levi Barthauer Fairlawn 2:12.66 05/03/2018
NAME
GR
TEAM
TIME
1 HAYDEN SELL
WAPAKONETA
2:37.68
2 DAMIAN CANTER
WAYNESFIELD-GOSHEN
2:45.05
3 NOAH DOTSON
WAYNESFIELD-GOSHEN
2:56.75
4 MATT KLINE
WAPAKONETA
3:04.84
5 AVIN SANPIETRO
WAYNESFIELD-GOSHEN
3:41.81
6 BRADY CHAPMAN
WAYNESFIELD-GOSHEN
3:50.67
Event 19 GIRLS 200m Dash
! JH STADIUM:Lindsey Magoteaux Lehman Catholic 26.64
NAME
GR
TEAM
TIME
1 KAYLEE HYDE
WAPAKONETA
29.12
2 LEXIE STUMP
WAYNESFIELD-GOSHEN
31.52
3 SARAH KOHLER
WAPAKONETA
31.69
4 ALEAH RUPPERT
WAPAKONETA
32.47
5 HALEY BRUMBAUGH
WAPAKONETA
32.85
6 ALLISON STEINKE
WAPAKONETA
32.89
7 MADDY MAY
WAPAKONETA
35.92
8 KAYLA ZIELONKA
WAPAKONETA
38.17
9 EMMA STEDKE
WAPAKONETA
39.57
10 KARLEIGH COPELAND
WAYNESFIELD-GOSHEN
43.35
Event 20 BOYS 200m Dash
! JH STADIUM:Caleb Stevens Riverside 23.27
NAME
GR
TEAM
TIME
1 DYLAN HARTZOG
WAPAKONETA
28.48
2 TRAPPER ELSASS
WAPAKONETA
29.07
3 EVAN DANAHER
WAPAKONETA
29.99
4 KOLTON WEBB
WAYNESFIELD-GOSHEN
31.48
5 TONY LIMON
WAPAKONETA
32.93
6 MASON EADS
WAPAKONETA
39.48
7 MICAH JUMP
WAPAKONETA
41.03
Event 23 GIRLS 4x400m Relay
! JH STADIUM: LCC 4:41.36
NAME
TEAM
TIME
1 WAPAKONETA A
WAPAKONETA
5:07.32
2 WAYNESFIELD-GOSHEN A
WAYNESFIELD-GOSHEN
5:42.14
Event 24 BOYS 4x400m Relay
! JH STADIUM: Perry 3:53.48
NAME
TEAM
TIME
1 WAPAKONETA A
WAPAKONETA
4:49.53
2 WAYNESFIELD-GOSHEN A
WAYNESFIELD-GOSHEN
4:56.62
Event 25 GIRLS Discus Throw
! JH STADIUM:Grace Homan Botkins 113'05.00"
NAME
GR
TEAM
MARK
1 ISABELLA SAAM
WAPAKONETA
81'08.00"
2 ELLA RIDENOUR
WAPAKONETA
73'03.00"
3 EMRI HARPSTER
WAYNESFIELD-GOSHEN
64'02.00"
4 MAREN WITTENBRINK
WAYNESFIELD-GOSHEN
55'09.00"
5 KAYLEE DICKEY
WAPAKONETA
50'00.00"
6 ISABELLA BURKLO
WAPAKONETA
43'08.00"
7 ADDI FAULDER
WAYNESFIELD-GOSHEN
41'02.00"
8 KENDRA MYERS
WAYNESFIELD-GOSHEN
35'05.00"
9 MILEY POE
WAPAKONETA
32'02.00"
10 ZOE HELDMAN
WAPAKONETA
22'10.00"
ALLISA COLLINS
WAPAKONETA
NM
Event 26 BOYS Discus Throw
! JH STADIUM:Joliffe Huber WG 161'08.00"
NAME
GR
TEAM
MARK
1 WYATT BUELL
WAPAKONETA
86'04.00"
2 OWEN HAUDENSCHIELD
WAYNESFIELD-GOSHEN
84'07.00"
3 EVAN DANAHER
WAPAKONETA
78'02.00"
4 BRODY ROBERTS
WAYNESFIELD-GOSHEN
77'02.00"
5 LOGAN SHAWVER
WAYNESFIELD-GOSHEN
71'05.00"
6 LOGAN FERRIS
WAPAKONETA
69'07.00"
7 LOGAN YOUTSEY
WAYNESFIELD-GOSHEN
64'00.00"
8 ANDREW BENNETT
WAPAKONETA
63'09.00"
9 CONNER EYANSON
WAPAKONETA
62'01.00"
10 NICHOLAS HANCOCK
WAPAKONETA
61'04.00"
11 ELI ZECHMAN
WAYNESFIELD-GOSHEN
55'06.00"
12 DYLAN MCGUIRE
WAYNESFIELD-GOSHEN
54'06.00"
13 LEO PEPPLE
WAYNESFIELD-GOSHEN
52'05.00"
14 MASON EADS
WAPAKONETA
51'10.00"
15 JAYDEN MEYER
WAPAKONETA
49'03.00"
KAIDEN DOUGLAS
WAYNESFIELD-GOSHEN
NM
DUNCAN BUTLER
WAPAKONETA
NM
IAN BUTLER
WAPAKONETA
NM
Event 27 GIRLS High Jump
! JH STADIUM:Lauren Sanford Riverside 5'00.00"
NAME
GR
TEAM
MARK
1 SHAELYNN VARNO
WAPAKONETA
4'02.00"
2 ALLISON STEINKE
WAPAKONETA
3'10.00"
3 RILEY HELDMAN
WAPAKONETA
3'06.00"
EMMA PENCE
WAYNESFIELD-GOSHEN
NM
KAYMI SUTHERLAND
WAYNESFIELD-GOSHEN
NM
KAITLYN YODER
WAPAKONETA
NM
Event 28 BOYS High Jump
! JH STADIUM:Drew Lament WG 5'08.50"
NAME
GR
TEAM
MARK
1 CALEB WACHAUF
WAPAKONETA
4'08.00"
2 DYLAN HARTZOG
WAPAKONETA
4'04.00"
3 LOGAN TWOMEY
WAYNESFIELD-GOSHEN
4'00.00"
TY MUSTON
WAPAKONETA
NM
Event 29 GIRLS Long Jump
! JH STADIUM:Sidney Richardson Ridgemont 15'05.50"
NAME
GR
TEAM
MARK
1 SHAELYNN VARNO
WAPAKONETA
12'01.00"
2 ALAINA AULT
WAPAKONETA
11'10.50"
3 ALLISON STEINKE
WAPAKONETA
11'07.75"
4 KAMI JAUERT
WAPAKONETA
10'10.50"
5 ALEAH RUPPERT
WAPAKONETA
10'06.75"
6 CALLI WIBLEY
WAPAKONETA
10'05.00"
7 LIBERTY GLASER
WAYNESFIELD-GOSHEN
10'03.00"
8 RILEY HELDMAN
WAPAKONETA
9'06.50"
8 KAITLYN YODER
WAPAKONETA
9'06.50"
10 ADDISON SMITH
WAPAKONETA
9'03.00"
11 KAYLA ZIELONKA
WAPAKONETA
9'02.75"
12 ISABELLA SAAM
WAPAKONETA
7'10.50"
13 MILEY POE
WAPAKONETA
7'04.00"
14 ZOE HELDMAN
WAPAKONETA
5'11.00"
LAYLA BURNFIELD
WAPAKONETA
NM
Event 30 BOYS Long Jump
! JH STADIUM:Daniel Fridley WG 19'04.00"
NAME
GR
TEAM
MARK
1 NOAH BISHOP
WAPAKONETA
13'10.00"
2 AUSTIN MULLINS
WAPAKONETA
13'01.50"
3 REED WAITMAN
WAYNESFIELD-GOSHEN
12'10.00"
4 TONY LIMON
WAPAKONETA
12'09.50"
5 BRADEY MILLER
WAYNESFIELD-GOSHEN
12'04.50"
6 COOPER MYERS
WAPAKONETA
12'01.00"
7 MATT KLINE
WAPAKONETA
11'09.00"
8 TRAPPER ELSASS
WAPAKONETA
11'03.50"
9 MASON STEINKE
WAPAKONETA
10'09.50"
10 TY MUSTON
WAPAKONETA
10'08.00"
11 DYLAN NAGEL
WAPAKONETA
10'06.00"
12 DEON STATON
WAPAKONETA
10'01.00"
13 BRADY CHAPMAN
WAYNESFIELD-GOSHEN
7'09.50"
Event 31 GIRLS Shot Put
! JH STADIUM:Grace Homan Botkins 40'03.50"
NAME
GR
TEAM
MARK
1 EMRI HARPSTER
WAYNESFIELD-GOSHEN
31'04.00"
2 ELLA RIDENOUR
WAPAKONETA
28'08.00"
3 KAYLEE DICKEY
WAPAKONETA
24'09.50"
4 MAREN WITTENBRINK
WAYNESFIELD-GOSHEN
23'07.50"
5 ISABELLA BURKLO
WAPAKONETA
21'02.50"
6 ADDI FAULDER
WAYNESFIELD-GOSHEN
20'02.00"
7 KENDRA MYERS
WAYNESFIELD-GOSHEN
17'07.50"
8 MILEY POE
WAPAKONETA
16'04.00"
9 ZOE HELDMAN
WAPAKONETA
11'09.00"
10 ISABELLA SAAM
WAPAKONETA
9'05.00"
ALLISA COLLINS
WAPAKONETA
NM
Event 32 BOYS Shot Put
! JH STADIUM:Joliffe Huber WG 44'10.50"
NAME
GR
TEAM
MARK
1 OWEN HAUDENSCHIELD
WAYNESFIELD-GOSHEN
28'07.50"
2 LOGAN FERRIS
WAPAKONETA
28'04.50"
3 ANDREW BENNETT
WAPAKONETA
28'04.00"
4 BRODY ROBERTS
WAYNESFIELD-GOSHEN
28'03.00"
5 DYLAN MCGUIRE
WAYNESFIELD-GOSHEN
27'02.00"
6 ERIC RUMPF
WAPAKONETA
26'01.50"
7 CONNER EYANSON
WAPAKONETA
22'11.00"
8 NICHOLAS HANCOCK
WAPAKONETA
22'09.50"
9 LOGAN SHAWVER
WAYNESFIELD-GOSHEN
22'05.50"
10 MASON EADS
WAPAKONETA
21'09.50"
11 JAYDEN MEYER
WAPAKONETA
20'09.00"
12 LEO PEPPLE
WAYNESFIELD-GOSHEN
20'00.00"
13 LOGAN YOUTSEY
WAYNESFIELD-GOSHEN
19'08.00"
14 ELI ZECHMAN
WAYNESFIELD-GOSHEN
16'02.00"
DUNCAN BUTLER
WAPAKONETA
NM
KAIDEN DOUGLAS
WAYNESFIELD-GOSHEN
NM
IAN BUTLER
WAPAKONETA
NM
Event 33 GIRLS Pole Vault
! JH STADIUM:Morgan Horn WG 8'08.00"
NAME
GR
TEAM
MARK
1 LEXIE STUMP
WAYNESFIELD-GOSHEN
6'00.00"
CAROLINE FISHER
WAPAKONETA
NM
Event 34 BOYS Pole Vault
! JH STADIUM:Josh Searson WG 11'00.00"
NAME
GR
TEAM
MARK
1 WYATT BUELL
WAPAKONETA
8'06.00"
2 LANE STEINKE
WAYNESFIELD-GOSHEN
8'06.00"
3 REED MILLER
WAPAKONETA
6'00.00"
DEON STATON
WAPAKONETA
NM
JUSTIN WHITEHEAD
WAPAKONETA
NM